تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

آموزش تصویری و ویدئویی اسب سواری به زبان فارسی

{ تهیه شده توسط وبسایت اسبداران ایران , برای اولین بار در ایران , با کیفیت عالی و قیمت مناسب } مشاهده اطلاعات بیشتر ...

1 آوریل 2019
3,335 بازدید
بدون نظر
سواری بدون زین

اسب سواری بدون زین , یکی از بهترین راه ها برای گسترش و رشد عضلات و بهبود تعادل میباشد .

این حالت برای سواری در زمستان گرمتر میباشد و همچنین برای وقت هایی که قصد سواری های کوتاه مدت دارید مناسب است .

این نیز یکی از راه های فهمیدن نحوه حرکت اسب میباشد , به این دلیل که نحوه حرکت و انقباض عضلات اسب را زیر خود حس میکنید .

در زمان های قدیم , مردم بیشتر باید بدون زین سواری میکردند زیرا به اندازه کافی زین در دسترس نبوده است , اما اکنون در اولین مراحل یادگیری اسب سواری از زین استفاده میشود .

قبل از شروع

در ابتدا شما نیازمند یک اسب آرام , با گام های سبک و پشت سالم بوده و باید اسب سواری با زین را یاد گرفته باشید و در حفظ تعادل مهارت داشته باشید .

اسب های دارای جدوگاه بلند ( جلوگاه – استخوان واقع در بین استخوان های کتف ) برای سواری بدون زین مناسب نمیباشند و میتوانند موجب احساس ناراحتی در شما شوند .

قبل از سوار شدن مطمن شوید که شما مهارت های کافی برای سوارشدن , پیاده شدن , حفظ تعادل , اثر دادن و … بدون استفاده از رکاب را دارید .

۲ . سوار شدن بر اسب

به این دلیل که شما برای سوار شدن رکاب در اختیار ندارید , یا باید از یک نفر برای سوار شدن کمک بگیرید که برایتان قلاب بگیرد , یا به صورت پرشی سوار بر اسب شوید و یا وسیله ای بلند زیر خود بگذارید .

  • امن ترین راه براری سوار شدن , همان سوار شدن پرشی میباشد اما اگر خواستید وسیله ای زیر پایتان بگذارید و سوار شوید , از محکم و ثابت بودن آن برای جلوگیری از حوادث احتمالی اطمینان حاصل کنید .
مطلب پیشنهادی برای شما :   محاسبه وزن اسب بدون استفاده از ترازو

بعد از نشستن روی اسب و احساس راحتی , نشستن شما باید درست مانند زمانی باشد که روی زین مینشینید با این تفاوت که پاهایتان در رکاب نیست.

  • قصد شما از سوار شدن بر اسب بدون زین , افزایش توانایی های حفظ کنترل خود بر روی اسب و تقویت عضلات میباشد نه یادگیری عادت های بد , در نتیجه تمامی نکات سواری اصولی بر روی زین را نیز باید در اسب سواری بدون زین رعایت کنید و از هماهنگی و در یک راستا بودن گوش , شانه , لگن و مچ پاهایتان اطمینان حاصل کنید .

در شروع سواری , از یک نفر همراه استفاده کنید تا کنترل اسب را بر عهده بگیرد و به صورت دست گردان اسب را بچرخاند و شما بر روی اسب فقط بر روی حفظ تعادل در هنگام شروع حرکت , چرخش , وایسادن ناگهانی , حرکت رو به عقب و … تمرکز کنید .

بعد از مدتی تمرین و یادگیری حفظ تعادل , خودتان شروع به فرمان دادن به اسب کنید و حرکت کنید .

۳ . حفظ فرم و نشست صحیح در هنگام قدم , یورتمه و چهارنعل

بعد از شروع حرکت و فرمان دادن به اسب , حرکت را با قدم شروع کنید و بعد از مدتی که در حفظ تعادل مهارت پیدا کردید , یورتمه و سپس چهار نعل را امتحان کنید .

  • در تمامی مراحل قدم , یورتمه و چهارنعل نشست صحیح را حفظ کنید و کاملا مانند زمانی که روی زین هستید , روی اسب بنشینید .
  • پیشنهاد میشود که در ابتدا از یک نفر کمک بگیرید تا اسب را لنج بدهد و شما بر روی اسب بنشینید , در این حالت هم اسب بهتر کنترل میشود و هم مهارت شما در حفظ تعادل به این دلیل که در مسیر دایره ای حرکت میکنید بیشتر میشود .
مطلب پیشنهادی برای شما :   دوره جامع آموزش ویدئویی اسب سواری

مهارت پیدا کردن در اسب سواری با زین , میتواند کمک شایانی در یادگیری اسب سواری بدون زین کند .

  • در نتیجه پیشنهاد میشود ابتدا مهارت سوارکاری با زین را بالا ببرید , سپس بعد از مدتی بدون رکاب سواری کنید و بعد از آن زین را بردارید .

هنگامی که روی اسب نشسته اید , پشت را صاف نگه دارید و وزن خود را به بین ران هایتان منتقل کنید و پاهایتان را کاملا کشیده , آویزان کنید .

۴ . یادگیری حفظ تعادل

زمانی که روی اسب هستید , اگر در حال از دست دادن تعادل بودید , با پاهای خود به اسب ضربه نزنید و نجنگید زیرا اسب این ضربه ها را به معنی سرعت بیشتر فهمیده و سرعت حرکت خود را بالا خواهد برد .

میتوانید برای حفظ تعادل فوری و برگشت به حالت نشست اولیه , یال اسب را با دست بگیرید و از سقوط و بر هم خوردن تعادل جلوگیری کنید .

  • توجه کنید که در هنگام بر هم خوردن تعادل به هیچ عنوان از دسته جلو برای حفظ تعادل خود استفاده نکنید زیرا با ضربه ی وارده به دهن اسب از این طریق , باعث ایستادن ناگهانی اسب و تغییر جهت ناگهانی خواهید شد که این نیز ممکن است باعث سقوط شما از روی اسب شود .

بسیاری از مردم علاقه دارند که در هنگام سواری پشت خود را به عقب داده و پاهایشان را رو به جلو متمایل کنند ( مانند عکس بالا ) یا برعکس خود را به سمت جلو متمایل میکنند و …

تمایل به هر سمتی در هنگام اسب سواری به خصوص بدون زین , اشتباه بوده و ممکن است باعث سقوط شما شود , در هنگام سواری باید شما در حالت متعادل و بالانس ( عکس پایین ) بنشینید .

۵ . خارج شدن از مانژ

مطلب پیشنهادی برای شما :   مراقبت های بعد از سواری از اسب

بعد از چند جلسه تمرین و پیدا کردن مهارت کافی در حفظ کنترل و فرمان به اسب , اکنون میتوانید از مانژ خارج شده و به محیط های باز بروید .

اکنون میتوانید از کلیپ آموزشی انگلیسی زیر نیز بهره ببرید .

منبع : thesprucepets

https://www.thesprucepets.com/learn-how-to-ride-bareback-1887007

آروین گلشنی
نویسنده مطلب آروین گلشنی
آروین گلشنی دانشجوی کارشناسی عمران , موسس و مدیر وبسایت اسبداران ایران با سابقه 10 سال در زمینه طراحی سایت و پرورش دهنده اسب کرد به مدت 7 سال , تهیه کننده آموزش های ویدئویی به زبان فارسی در زمینه صنعت اسب برای اولین بار در ایران و ...