تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

آموزش تصویری و ویدئویی اسب سواری به زبان فارسی

{ تهیه شده توسط وبسایت اسبداران ایران , برای اولین بار در ایران , با کیفیت عالی و قیمت مناسب } مشاهده اطلاعات بیشتر ...

حراج اسب

دومین دوره از حراج اسب تهران

دومین دوره از «حراج اسب تهران» روز چهارشنبه، یازدهم مهرماه ۱۳۹۷ در باشگاه سوارکاری «بام» برگزار شد.

در این رویداد که توسط «گروه حراج اسب تهران» و با نظارت فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی اجرا شده بود، تعداد ۲۲ کره هجده‌ ماهه از نژادهای برتر و بهترین‌های کورس دنیا به حراج گذاشته شدند که تعداد ۱۰ رأس از آن‌ها در همان روز و یک اسب بعد از حراج، به فروش رسیدند.

در این رویداد که جمعی از تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان برتر این صنعت نیز حضور داشتند، مجموع مبلغ معاملات انجام‌گرفته، به مبلغی حدود شش میلیارد ریال رسید.

حراج‌های سالیانه اسب در بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص کشورهای پیشرفته در این صنعت بسیار مرسوم است و گردش‌های مالی قابل توجهی را برای اقتصاد این کشورها رقم می‌زند.

در ایران نیز اسب و اسبدوانی سابقه‌ای طولانی داشته و این عرصه جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و ذهن ایرانیان دارد.

اما این صنعت، مانند هر عرصه دیگری با مشکلات و چالش‌های مختلفی روبه‌رو است که برای بهبود و پیشرفت نیاز به اهتمام جدی دارد.

ایمان محمدزاده، مدیریت گروه حراج اسب تهران در این باره می‌گوید: «در ایران زمانی که یک فرد بخواهد اسب بخرد، امکانی برای مقایسه و بررسی بین اسب‌های مختلف ندارد، چرا که پرورش‌دهندگان و فروشندگان در شهرستان‌های مختلف حضور دارند و خرید و فروش توسط واسطه‌ها صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از این مشکلات عدم اطمینان از قیمت واقعی و یا سلامت کامل یک اسب است. از این رو ما در گروه حراج اسب تهران با شناسایی این مشکلات و دغدغه‌ها و با هدف سازمان‌دهی به روند خرید و فروش اسب در ایران دو سال است که اقدام به برگزاری حراج اسب تهران کرده‌ایم.»

مطلب پیشنهادی برای شما :   10 مورد اشتباه رایج اسب سواری در مبتدی ها

وی در ادامه با اشاره به برخی از مزایای برپایی چنین حراج‌هایی افزود: «این حراج بستری مطمئن و حرفه‌ای برای خریداران خواهد بود تا ضمن مقایسه و بررسی بین گزینه‌های مختلف، خودشان تعیین‌کننده قیمت نهایی باشند، در این حراج‌ها تمامی اسب‌ها قبل از ورود به رینگ حراج توسط دامپزشک فدراسیون سوارکاری، از نظر سلامت کامل مورد بررسی و تایید قرار می‌گیرند.

بنابراین از این جهت نیز نگرانی‌ای برای خریداران وجود نخواهد داشت.» وی ادامه داد: «این رویداد همچنین فرصتی‌ست تا فروشندگان بتوانند اسب‌های خود را در معرض نمایش بازار هدف خود بگذارند. یکی دیگر از مزیت‌های این حراج‌ها، قراردادهای حقوقی مناسبی است که برای خریدار و فروشنده در نظر گرفته شده، که در نهایت به رضایت خاطر هر دو طرف می‌انجامد.»

حراج اسب

حراج اسب

مدیریت گروه حراج اسب تهران در پاسخ به این سوال که دومین حراج اسب تهران را چگونه ارزیابی می‌کند، ضمن تشکر از حمایت‌های فدراسیون سوارکاری، گفت: «خوشحالیم که توانستیم از لحاظ تعداد و کیفیت اسب‌ها و ارقام معاملات انجام شده علی‌رغم رکود موجود در بازار روند صعودی فروش را نسبت به سال قبل حفظ کنیم و به این صورت گردش مالی مناسبی را در بازار خرید و فروش اسب کورسی به وجود آوریم.»

وی در ادامه در خصوص برگزاری این حراج در سال‌های آینده با هدف ایجاد تحول در بازار اسب ایران، ابراز امیدواری کرد.

لازم به ذکر است در اولین دوره از حراج اسب تهران که در تابستان ۹۶ و در باشگاه سوارکاری نوروز‌آباد تهران برگزار شده بود، تعداد ۱۶ کره به نمایش گذاشته شدند که از این تعداد ۱۳ کره به فروش رسیدند. مجموع مبلغ فروش این حراج نیز به بیش از پنج میلیارد ریال رسید./

مطلب پیشنهادی برای شما :   مراقبت های بعد از سواری از اسب

پایان خبر

 


آروین گلشنی
نویسنده مطلب آروین گلشنی
آروین گلشنی دانشجوی کارشناسی عمران , موسس و مدیر وبسایت اسبداران ایران با سابقه 10 سال در زمینه طراحی سایت و پرورش دهنده اسب کرد به مدت 7 سال , تهیه کننده آموزش های ویدئویی به زبان فارسی در زمینه صنعت اسب برای اولین بار در ایران و ...